Widowiska dla szkół

Widowiska dla szkół


                                                                          

Widowisko edukacyjne „Klaun prawdę ci powie co  dobre na zdrowie” jest propozycją realizacji zadania programu wychowawczo-profilaktycznego w szkole w zakresie zdrowego odżywiania się i aktywności fizycznej.

Art of Body –Akademia Rozwoju Sztuki Tańca i Kultury  Fizycznej jest propagatorem zdrowego i aktywnego stylu życia. O trudnych sprawach pragniemy mówić w nowatorski sposób poprzez muzykę, słowo i taniec, dlatego też przygotowaliśmy edukacyjne interaktywne widowisko teatralno- taneczne dla uczniów szkół podstawowych pt „Klaun prawdę ci powie co dobre na zdrowie.”

Widowisko porusza tematy zdrowego odżywiania się, aktywnego spędzania wolnego czasu, oraz rozsądnego korzystania z multimediów. Profilaktyka owinięta jest w artystyczno-taneczną, przystępną i atrakcyjną formę przekazu dla młodego człowieka. Realizacja celu odbywa się w czasie interaktywnej zabawy z widownią. Poprzez sztukę wzbogacane zostaje postrzeganie świata przez dzieci i młodzież. Ukazana są im właściwe, wartościowe wzorce, możliwości dokonywania wyborów.

Nasze widowisko to nie tylko taniec, to również gra aktorska i pantomima a to wszystko oprawione przepiękną muzyką będąca przekrojem znanych utworów klasycznych począwszy od Bacha i Beethoven a skończywszy na nowoczesnej muzyce hiphopowej. Widowisko wyreżyserowane zostało przez Roberta Nieznańskiego, choreografa, aktora i tancerza. W rolę klaunów wcielili się: Mariusz Adamczyk i Erwin Świątecki, uzdolnieni tancerze teatrów tańca, których cechuje wielostylowość, zacięcie aktorskie i wyjątkowe usposobienie predysponujące do pracy z dziećmi. Opiekę merytoryczną nad widowiskiem objęła pedagog specjalny mgr Małgorzata Gołębiowska, pracująca na co dzień z dziećmi i młodzieżą.

Całość widowiska składa się z trzech części.

Część pierwsza to- zachęta do aktywności fizycznej, codziennych ćwiczeń, znalezienia hobby na przykład w postaci tańca oraz ukazanie radości jaką niosą za sobą wspomniane działania.

Część druga to- promocja zdrowego stylu odżywiania się, ukazanie jest  jak ważna jest w życiu młodego człowieka właściwa dieta bogata w owoce i warzywa, która ma wpływ na energię, optymizm i radość wykonywania szkolnych obowiązków.

Część trzecia to- ukazanie negatywnych skutków spędzania wielu godzin przed Internetem.

Widowisko z uwagi na swą specyfikę przeznaczone jest dla dzieci klas 1-5.  Nasi aktorzy są w pełni elastyczni i potrafią wspaniale zagrać zarówno dla młodszych dzieciaków jak  i starszej młodzieży. Nasze widowisko jest interaktywna formą kontaktu z widownią, w czasie której odbędą się również :

  • Konkursy: taneczne oraz sprawności i koordynacji ruchowej w tym test gibkości Eurofit.
  • Dla uczestników konkursów przewidziane są nagrody- niespodzianki

Możemy przyjechać do twojej szkoły. Zapewniamy : scenografię oraz nagłośnienie estradowe. Czas występu przewidziany jest na 45 min czyli godzinę lekcyjną.

Serdecznie zapraszamy do współpracy.

                                               Zespół Art of Body

 

Zamówienia i kontakt:

Małgorzata Gołębiowska tel: 534-109-010

Robert Nieznański  tel: 662-360-280

Email: biuro@artofbody-akademia.pl