Justin Fuentes

Justin Fuentes

Justin Fuentes urodził się w Wenezueli w 1988 r. Od strony mamy, rodzina Justina ma Hiszpańskie korzenie, tata Justina pochodził z Trinidad Tobago. Justin Fuentes rozpoczął swoją karierę w wieku 10 lat tańcząc na ulicach, które stały się szybko jego pierwszą sceną. Jego talent, pasja i miłość do tańca były silniejsze niż przeciwieństwa losu co doprowadziło go do wielu znanych szkół tańca w Wenezueli. Jest absolwentem i stał się częścią zespołu pedagogów i instruktorów w: IMPETU, PENTAGRAMA i L’SQUADRON największych szkołach tańca w Wenezueli.

Justin Fuentes jest instruktorem i choreografem tańca w stylach: Commercial Dance, Jazz Funk i Hip Hop na wszystkich ich poziomach. Miał przyjemność dzielić scenę z znanym Wenezuelskim piosenkarzem Kauam Hany Omar Acedo , w trakcie jego występów Justin był choreografem i tancerzem, współpracował również na scenie z Victor Drija Lsquadron, Alexi, Fido and Raphy Flores uznanych i słynnych artystów Latino amerykańskich.

Obecnie Justin Fuentes pracuje jako tancerz, choreograf, aktor i model w Europie. W 2010 był jednym z głównych bohaterów musicalu Disney’a podczas tourne po Ameryce Południowej. W 2011 roku wziął udział w wielkiej produkcji Bollywood, mającej miejsce w Dublinie – Ek Tha Tiger jako aktor. Był twarzą reklamującą usługi bankowe jednego z największych banków komercyjnych Irlandii AIB oraz znanej marki SKECHERS. Był tancerzem w trakcie Google Festival w roku 2011 w Irlandii oraz w trakcie festiwalu Oxegen 2011. Był jednym z pięciu tancerzy w Irlandii, którzy zostali wybrani do występów dla MTV Music Awards w 2011, wspierał LMFAO z wieloma innymi znanymi artystami. W 2010, 2012 i w 2013 roku był choreografem i tancerzem w trakcie show wyborów Miss Wenezuela. W 2012, pomysłodawca i założyciel organizacji COLLABO zrzeszającej tancerzy i choreografów tańca w Wenezueli. Collabo zorganizowało wiele warsztatów szkoleniowych i obozów treningowych w Wenezueli i poza jej granicami w międzynarodowej obstawie szkoleniowej. Zwycięzca obozu tańca Fair Play Worldwide Dance Camp w 2014 r. w Krakowie. Instruktor podczas XXII warsztatów „Dancing Poznań” organizowanych przez Polski Teatr Tańca w 2015 r. Instruktor i choreograf podczas obozu Fair Play Worldwide Dance Camp w Krakowie w r. 2015. Organizator wielu warsztatów szkoleniowych tańca w Polsce, Irlandii i Wenezueli.