Marcel Sabat

Marcel SabatAbsolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Kariera

Pracował z Grzegorzem Wiśniewskim przy spektaklu Shopping and fucking, a następnie przy Złychsnach Agaty Dudy-Gracz. W 2013 roku za rolę Marka w spektaklu “Shopping and fucking” otrzymał nagrodę Opus Film podczas 31. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Jest aktorem warszawskiego Teatru Kamienica, gdzie grał w spektaklu Miłość i Polityka. W 2014 roku zagrał rolę Tadeusza „Zośki” Zawadzkiego, członka Szarych Szeregów, w głośnym filmie Kamienie na szaniec, opartym na książce o tym samym tytule. Telewidzom najbardziej znany jest z roli Darka, byłego chłopaka Natalii, w serialu obyczajowym M jak
miłość. 
Jesienią 2017 roku brał udział w ósmej edycji programu Twoja twarz brzmi znajomo emitowanego w telewizji Polsat . Wygrał drugi odcinek programu, wcielając się w rolę Amandy Lear. W nagrodę otrzymał czek w wysokości 10 tys. zł., który przekazał na Fundację „Zdążyć z pomocą” na rzecz Bartosza Sarana. Ostatecznie zajął siódme miejsce.