Robert Nieznański

Robert NieznańskiPrekursor tańca break dance i electro boogie (obecnie popping) w Polsce, tancerz, założyciel i choreograf legendarnej formacji tanecznej Scrap Beat 1993-2004 (Wikipedia), która zdobyła trzykrotnie mistrzostwo Polski, formacja występowała również na zawodach międzynarodowych Battle Of The Year 1996r. gdzie zdobyła 5 miejące.
Autor artykułów o Break Dance do czasopism Ślizg i Techno Party, reżyser programów lekcje tańca Break Dance w TV Nasza, sędzia turniejowy, pedagog na międzynarodowych warsztatach tańca Lądeckie Lato Baletowe 2000/2010 oraz na Festiwalu Szalone Lato Tańca Dance Yourself 2014 organizowanym w Świnoujściu, egzaminator na kursach instruktorskich fundacji Talent.
Od kilku lat bierze udział jako instruktor tańca dla uczestników projektu „Terpsychora dla szkół”, projektu w którym szkolą się nauczyciele pracujący z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną. Brał również udział jako instruktor w projekcie „W kręgu Tańca” organizowanym przez Stowarzyszenie Artbale adresowanym do młodzieży niepełnosprawnej. W roku 2014 instruktor na warsztatach Warszawskiej Platformy Tańca.
Ostatnie produkcje z jego udziałem to teledysk Mc Silka realizowany dla Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz teledysk grupy Zagan Acoustic, w którym występuje ze swoimi wychowankami oraz główna rola Czarodzieja w pokazie multimedialnym Warszawskich Fontann, widowisko to można oglądać w każdy piątek i sobotę do końca września o godz 21.00 w Warszawie. Na swoim koncie ma również wiele reklam z epizodami tanecznymi i nie tylko. Jest również producentem clipów według własnej choreografii, które mają dziesiątki tysięcy wyświetleń na kanale Youtobe.
Na co dzień pracuje z dziećmi prowadząc zajęcia taneczne. Grupa Art of Body, której jest choreografem i instruktorem w tym roku zakwalifikowała się do programu Mam Talent, gdzie na etapie ćwierć finału otrzymała potrójne Tak.
Taniec, to jego prawdziwa pasja, której jest wierny od lat, dlatego to co robi i czego uczy płynie prosto z serca.